Karlīna Latsone - viss par un ap ēšanas kultūru Latvijā!

Karlīna Latsone - viss par un ap ēšanas kultūru Latvijā!

RITO BLOGS

bilde_2.jpg

Iedvesmas stāsti par galda kultūru Latvijā kopā ar Karlīnu Latsoni

Vislabākie rezultāti virtuves darbos un galda klājumā rodas tad, ja ir iedvesma, pieredze un… labs padoms. Tieši tāpēc aizsākam jaunu rubriku “Iedvesmas stāsti par galda kultūru Latvijā”!

Iepazīsimies!

Karlīna Latsone ir kaislīga ēdienu gatavotāja, Latvijas galda kultūras izzinātāja un blogere, kas ikdienā daudz laika velta interesantu un savdabīgu virtuves noslēpumu izzināšanā. Turpmāk ar saviem atklājumiem un secinājumiem viņa dalīsies arī ar mums!

Ikdienā Karlīnas gaitām garšu pasaulē var sekot līdzi blogā ir.bene un sociālā tīkla “Facebook” lapā. “Mana bloga nosaukums ir “ir.bene”. Itāļu valodā tas nozīmē “labi”. Taču Latvijā ir sastopams irbenes ir ogu krūms, kurš zied baltiem ziediem un ogas ir sarkanas, gatavas pēc salnām un sēkliņas ir sirds formā,” stāsta Karlīna.

Viņa ir arī līdzautore pērn gada nogalē klajā laistajai grāmatai “Kā mēs ēdam Latvijā”, kas tapusi sadarbībā ar Valmieras puses zemniekiem un ražotājiem. Grāmatā  iekļauti stāsti un receptes, iedvesmojoties no mūsu zemes – Latvijas. Vairāk par grāmatu var uzzināt šeit.

 

 

 Kādi esam?

Vairāku gadu gaitā krātā pieredze un kaislība uzzināt, pētīt, analizēt un pats galvenais – gatavot dažādus ēdienus, Karlīnai ļauj izdarīt savus secinājumus - kāda tad īsti ir mūsu galda kultūras esence?  Piemēram, salīdzinājumā ar citām tautām.

“Ceļojot pa dažādām valstīm un baudot ēdienu kultūru varu secināt, ka latvieši pie galda ir mierīgāki un klusāki, it īpaši salīdzinot ar itāļiem, kuri stundām sēž pie galda un skaļi runā, protams arī mēs kādreiz dziedam pie galda. Latviešiem, tā pat kā daudzām tautām patīk tradicionāli ēdieni, it īpaši svētkos, ceļam galdā senču mantotos ēdienus, kas vienmēr tiek gaidīti un cienīti,” pieredzē dalās Karlīna, piebilstot, ka ikdienā novērots – latvieši izvēles vienkāršu un ātri pagatavojamu ēdienu.

“Manuprāt, mēs sekojam līdz sezonalitātei – vasarā pašu audzēti dārzeņi, ogas.. ziemā – sagatavotie krājumi – sēnes, konservi. Priecājos, ka ar vien vairāk izvēlamies tieši Latvijā augušus produktus, pagatavojam un skaisti pasniedzam,” teic Karlīna.

 Ēdiena baudīšana

Tas, ka pie galda esam klusāki nekā dienvidzemju iemītnieki, nemaz nenozīmē to, ka ēdiena gatavošana un baudīšana mums ir svešs jēdziens. Gluži otrādi!

“Ēdienam un tā baudīšanai ir ļoti liela nozīme, nekas nevar būt skaistāks, kā pagatavot maltīti ģimenei, draugiem un sēsties pie saklāta galda! Man ļoti patīk radīt mazos svētkus ikdienā - uzklāt galdautu, iedegt sveces, uzservēt traukus. Traukiem jābūt kvalitatīviem, tīriem, jo ēdiens – tā ir bauda,” atklāj Karlīna.

Protams, lai viss izdotos vēl labāk, svarīga ir iedvesma. Kā Karlīna to iegūst? “Gatavojot cenšos virtuvi uzturēt kārtīgu, cik nu ļoti tas iespējams, pirms sāku gatavot, ieslēdzu mūziku, iededzu sveces, sakārtoju darba virsmu. Gatavošanas procesā lieti noder dažādi palīgi virtuvē, kā piemēram asi, kvalitatīvi naži, pannas un katli, kuros nepiedeg virsma, produktu griezējs, kas palīdz ātrāk visu sagatavot”.

Lasīt nākamo rakstu!

Galdu Karlīna parasti klāj klasiskos toņos, priekšroku dodot vienkrāsainiem traukiem, piemēram, “Vaidavas keramikas” produkcijai.

 

 

 

 

 

Ieraksts publicēts: 31.01.2018, 14:40
Doties atpakaļ
RITO blogs
Gardas Līgo receptes iedvesmai! Blogere Karlīna testē un iesaka
Gardas Līgo receptes iedvesmai! Blogere Karlīna testē un iesaka

Pašgatavots krēmsiers vai biezpiens?  Tas ir tik vienkārši! TESCOMA Della Casa trauks biezpiena vai krēmsiera pagatavošanai būs neaizstājams palīgs, lai vienkārši un ērti pagatavotu svaigu krēmsieru ar mīļākajām pied...

Ieraksts publicēts: 19.06.18
Jauna nerūsējošā ūdens pudele īstām modes dāmām!
Jauna nerūsējošā ūdens pudele īstām modes dāmām!

RITO BLOGS RITO veikalos košs jaunums modes dāmām! Ja esi no tiem, kas regulāri aizmirst padzerties, tad šāds skaists aksesuārs noteikti vedinās uzņemt šķidrumu krietni vairāk kā parasti. Šoreiz aicinam uztura speciālisti...

Ieraksts publicēts: 13.04.18
Siera kūkas recepte ar jaunajiem sīrupiem VEDRENNE
Siera kūkas recepte ar jaunajiem sīrupiem VEDRENNE

RITO BLOGS Kurš gan teicis, ka kūkas cep tikai uz svētkiem? Lai arī pavasaris klauvē pie mūsu logiem un saldumiem cenšamies teikt NĒ, tomēr brīvdienās der sevi palutināt ar kādu saldu našķīti. Veikalos RITO nopērkami jauni sīrup...

Ieraksts publicēts: 04.04.18
Krāsainais dārzeņu sautējums! Vitro keramikas katliņa tests
Krāsainais dārzeņu sautējums! Vitro keramikas katliņa tests

RITO BLOGS Saule no rītiem lec ar vien agrāk un vēlāk riet – paliek gaišāks un pavasaris, vasara straujiem soļiem tuvojas. Lai silto dienu gaidīšana būtu īpašāka, piedāvāju krāsainā sautējuma recepti. Tā kā šobrīd i...

Ieraksts publicēts: 07.03.18
Veselīga maltīte vienmēr līdzi - testējam jauno Pioneer ēdiena termosu!
Veselīga maltīte vienmēr līdzi - testējam jauno Pioneer ēdiena termosu!

                      Lai cik ērti un kārdinoši nebūtu sabiedriskās ēdināšanas iestāžu pusdienu piedāvājumi, ja vēlamies piekopt veselīgu dzīvesveidu, pašu mājās gatav...

Ieraksts publicēts: 19.02.18
Karlīna Latsone - zupas sildošais spēks!
Karlīna Latsone - zupas sildošais spēks!

RITO BLOGS Šobrīd, kad ārā ir iestājusies ilgi gaidītā ziema, mēs meklējam veidus kā sasildīties! Papildus siltām cepurēm un šallēm noteikti nevajag aizmirst, ka sasildīt ķermeni var arī ar spēcinošu un siltu zupu. RITO sadarbīb...

Ieraksts publicēts: 08.02.18
Karlīna Latsone - viss par un ap ēšanas kultūru Latvijā!
Karlīna Latsone - viss par un ap ēšanas kultūru Latvijā!

RITO BLOGS Iedvesmas stāsti par galda kultūru Latvijā kopā ar Karlīnu Latsoni Vislabākie rezultāti virtuves darbos un galda klājumā rodas tad, ja ir iedvesma, pieredze un… labs padoms. Tieši tāpēc aizsākam jaunu rubriku &ldq...

Ieraksts publicēts: 31.01.18

{{ product.product_name }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Pieejamība

{{ store.address }}

Papildus trauku mazgāšana - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR ({{ product.discount_amount }} {{ product.discount_type == 'percent' ? '%' : 'EUR' }} atlaide)

{{ priceDiscount }} EUR

Nomas cena