Ieteikumi mājas biroja iekārtošanai

Ieteikumi mājas biroja iekārtošanai

Attālināts darbs daudziem ir kļuvis par neatņemamu darba sastāvdaļu. Daudzu profesiju pārstāvjiem darbs no mājām ir ierasta prakse un nesagādā problēmas. Tomēr kā zināms, daudziem tas ir jaunums, kas sagādā izaicinājumus. It īpaši, šobrīd, kad īsā laika posmā ir jāiemācās strādāt no mājām un jāiekārto darba vide, lai varētu pildīt visus darba uzdevumus. Lai veiksmīgi izveidotu produktīvu un efektīgu darba vidi, esam sagatavojuši tev ieteikumus, kas palīdzēs mājas biroja iekārtošanā.

 

IEKĀRTO MĀJAS BIROJU PIEMĒROTĀ TELPĀ

Lai mājas biroja izveide būtu produktīva un strādāšana būtu efektīva ir rūpīgi jāizvērtē, kurā mājokļa telpā iekārtosi savu ofisu. Iespējams, ka kopā ar tevi no mājām mācās vai strādā arī citi ģimenes locekļi, tāpēc ir svarīgi atrast pēc iespējas klusāku un mierīgāku stūri, lai netraucētu viens otram. Mājas biroju iesakām iekārtot atsevišķā telpā, kas nav virtuve vai guļamistaba. Istabas maiņa palīdzēs tev vieglāk fokusēties uz darba uzdevumiem. Ja vienā istabā strādājiet vairāki cilvēki, tad mēģiniet katrs izveidot darba vidi savā stūrī, lai mazinātu iespēju traucēt viens otram.

ERGONOMISKA DARBA VIDE 

Esot mājās, neaizmirsti par ergonomiskas darba vides izveidošanu. No dotajiem resursiem mēģini izveidot darba vidi, kura ir pielāgota drošai strādāšanai. Tāpat kā darba vietā, mājas birojā sakārto pareizi galdu, krēslu, monitoru un apgaismojumu. Parūpējies par pareiziem un, galvenokārt, veselībai drošiem risinājumiem. Kad esi parūpējies par ergonomisku darba vidi, sāc iekārtot apkārtējo vidi.

 Iekārto mājas biroju atbilstošā telpā.jpg

 

 VIDES IEKĀRTOŠANA

Esi atradi telpu un iekārtojis drošu un ergonomisku darba vidi? Lai parūpētos par produktīvu un sakārtotu vidi, ievies kārtību. Organizē dokumentus, sakārto mapes un rakstāmpiederumus. Izvairies no haosa rašanās, kurā ir grūti orientēties. Vai esi pieradis, ka tev darbā uz galda stāv augi? Ja vieta atļauj, nodrošini, ka augi ir arī mājas birojā. Ja dod priekšroku svaigām puķēm, kuras mēdz ielikt skaistā vāzē, tad iekārto mājas biroju ar ziediem. Ja ikdienā mēdz aizmirst padzerties ūdeni un parasti tev ir kolēģi, kas par to atgādina, tad šoreiz noliec drošā un redzamā vietā ūdens glāzi vai karafi, kas tev kalpos kā atgādinājums, lai padzertos. Ja esi iemīļojis tēju vai kafiju, tad parūpējies, lai uz galda atrastos paliktnis, kas pasargās mājas biroja galdu no liekiem traipiem.

TURPINI RUTĪNU

Strādājot no mājām ir svarīgi turpināt ierasto rutīnu. Tas attiecas arī uz darba laiku. Ja esi pieradis uzsākt darbu konkrētā laikā, tad turpini to darīt. Tavs ķermenis ir pieradis pie konkrēta darba laika, tāpēc turpini pieturēties pie sava ikdienas režīma. Tādejādi, tev būs vieglāk pieturēties pie režīma, kas palīdzēs tev saglabāt un uzlabot produktivitāti. Ja esi ieradis savu dienu iesākt ar krūzi gardas kafijas, turpini to darīt. Starp citu, ja tev ir sava iemīļotā krūzīte, kuru esi atstājis darba vietā, varbūt ir laiks ieviest jaunu tradīciju un padomāt par savu mājas biroja krūzīti?

APĢĒRBS 

Ir vilinoši, ja var no mājām strādāt pidžamā vai sporta tērpā, piekritīsiet? Tomēr, pastāv liela iespēja, ka tieši šāds apģērbs tev raisīs vairāk asociācijas ar mājām un atpūtas mirkļiem. Iesakām padomāt un arī atrodoties mājās turpināt rutīnu un izvēlēties darbam piemērotu apģērbu. It īpaši, tas ir svarīgi, ja tev var būt negaidīti video zvani vai sapulces, kurās jārunā ar klientiem. Ja būsi darba apģērbā, izvairīsies no lieka stresa, kas varētu citādi rasties.

 

Apģērbs.jpg

PUSDIENU PĀRTRAUKUMS

Vai dodoties pusdienu pārtraukumā, esi kādreiz sapņojis par jaunas receptes izmēģināšanu, kuras realizēšanai līdz šim nav pieticis laiks? Jā? Strādājot attālināti, neaizmirsti doties pusdienu pārtraukumā. Esi radošs un pagatavo gardas un veselīgas pusdienas, neizejot no mājām. Iesakām pusdienu pārtraukumā, izvēlēties receptes, kuras var pagatavot ātri, lai nesanāk, ka dodoties uz virtuvi, pavadi trīs stundas gatavojot trīs kārtu pusdienas. Izplāno pusdienu gatavošanu laicīgi, tādējādi, aiztaupi laiku, meklējot recepti. Ja jūti, ka tev trūkst nepieciešamie virtuves piederumi un nepieciešami jauni palīgi, tad zini, ka mūsu e-veikalā vari atrast visu nepieciešamo, pat neizejot no mājas. Iespējams, ka tavs jaunais virtuves palīgs atrodas RITO.

DARBA DIENAS NOSLĒGUMS

Darba dienai noslēdzoties, pārliecinies, ka esi iekārtojis mājas biroju kā vēlies un atceries, ka laika gaitā to vari papildināt ar jauniem aksesuāriem vai interjera elementiem. Piemēram, vari papildināt mājas ofisu ar skaistu gleznu vai fotorāmīti, kurā ievietota mīļa un tev tuva bilde. Ja meklē idejas, tad zini, ka šobrīd populāri ir mājas ofisos pie sienām pievienot dažādus motivējošos citātus. Meklē iedvesmu un atceries, ka galvenais priekšnosacījums mājas ofisam ir tas, ka tev pašam ir ērti, droši un komfortabli strādāt.

darba dienas beigas.jpg

Ieraksts publicēts: 25.03.2020, 09:38
Doties atpakaļ
Iesakām izlasīt!

{{ product.product_name }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Pieejamība

{{ store.address }}

Papildus trauku mazgāšana - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR ({{ product.discount_amount }} {{ product.discount_type == 'percent' ? '%' : 'EUR' }} atlaide)

{{ priceDiscount }} EUR

Nomas cena