Padomi mājas aromāta izvēlei

Padomi mājas aromāta izvēlei

KĀ IZVĒLĒTIES MĀJAS SMARŽU?

Darbā pavadām lielāko daļu dienas, tāpēc, atgriežoties mājās, atpūtas un drošības oāzē, vēlamies, lai mūs ieskauj omulīga un smaržīga vide. Cilvēkiem patīk pavadīt laiku mājās, kuras smaržo pēc tīrības, svaigi pagatavota ēdiena vai ziediem. Atbilstoša smarža un estētiskums spēj sniegt labākās emocijas.

Spēja saost, piemēram, smaržas ir viena no cilvēka maņām, kas saistīta ar atmiņām, tāpēc nav noslēpums, ka smaržas mājās atgādina par spilgtiem notikumiem brīvdienās un gada labākajām dienām. Ziemassvētkos: mandarīnu, egļu, kanēļa smarža, dzimšanas dienā: kūku smarža, Lieldienās: dabas smarža, ziedi un svaiga maizīte, bet vasarā, tā asociējas ar svaigām zemenēm vai meža aromātu.

Lai nebūtu jāgaida, kad pienāks iecienītākās brīvdienas, centieties, mājām piemeklēt atbilstošāko aromātu. Patīkamām smaržām ir pozitīvs efekts, jo tās, pirmkārt, uzlabo mūsu noskaņojumu, nomierina, palīdz domāt pozitīvi, un šīs īpašības mūsdienu rosīgajam un aizņemtajam cilvēkam ir ļoti vērtīgas.

Kādu smaržu izvēlēties savām mājām? Mēs sniedzam padomus!

PADOMI MĀJAS AROMĀTA IZVĒLEI:

KATRAI MĀJAI IR SAVS AROMĀTS

Bieži pieļauta kļūda, iegādājoties mājas smaržu ir apsvērt tikai savu personīgo gaumi. Galu galā ikvienā mājoklī ir arī sava personīgā smarža un unikāls aromāts, kas atkarīgs no cilvēkiem, kuri tajā dzīvo un apmeklē, no veļas vai no pašu ražotās pārtikas. Jāņem vērā, vai smarža, ko izvēlēsieties, saderēs ar to, kas jau ir telpā.

ŅEMT VĒRĀ CITU VIEDOKLI UN VĒLMES

Mājas ir vieta, kur dzīvo ģimene, viesojas ciemiņi, tāpēc smaržas pamatā jābūt tam, kas patīk tavai ģimenei. Mājas smaržai nevajadzētu kaitināt, tieši otrādi, tai vajadzētu uzlabot garastāvokli. Tāpēc vislabāk izvēlēties smaržu, ko mīlēs ikviens jūsu ģimenes loceklis. Svarīgākais ir izvairīties no ārkārtīgi asām, ekscentriskām smaržām, īpaši, ja ģimenē ir ļoti dažādas gaumes un vecuma cilvēki.

Patiešām, daudzi pētījumi vairākkārt pierādījuši, ka patīkama smarža jebkura cilvēka noskaņojumu uzlabo par aptuveni 40%. Tāpēc jebkurš klasisks, draudzīgs aromāts, kas nav pārāk intensīvs ir labākais risinājums. Diezgan bieži šie aromāti kļūst maigāki ar sandalkoka, ziedu, vaniļas un muskusa notīm.

PIELĀGO MĀJAS AROMĀTU TĀS DIZAINAM

Veidojot mājas interjeru, veidojam omulīgu un iepriecinošu vidi, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai smarža saskanētu ar kopējo vides dizainu. Smaržas var kombinēt gan ar stilu, gan krāsu interjerā. Varbūt jūsu mājoklis ir košs ar daudzām krāsām? Tad tev ļoti noderēs saldāks un košāks aromāts. Bet varbūt tavas mājas ir gaišas un vasarīgas? Tad piestāvēs ziedu vai augļainu smaržu kombinācija.

AR KĀDU MĒRĶI IEGĀDĀTIES MĀJAS AROMĀTU

Pirms smaržvielas izvēles ir jābūt skaidram mērķim, kāpēc tā ir nepieciešama. Varbūt gribi, lai tas neitralizē citas smakas? Vai arī vēlaties uzsvērt interjera krāsas un noskaņas? Varbūt jūti ilgstošu nogurumu, vai vēlies, lai smarža tonizē un uzlādē ar pozitīvu enerģiju? Atbildot uz šiem jautājumiem, tiks noskaidrots, kura smaržu kategorija palīdzēs sasniegt mērķi.

Dažādām smaržām ir atšķirīga ietekme uz vidi un apkārtējiem cilvēkiem. Piemēram, lavandas, ziedu aromāti nomierina, citrusu smaržas paceļ garastāvokli, enerģiju. Ja tev mājās vai citā telpā ir kādas svešas nepatīkamas smakas, izvēlies vienkāršāku, mazāk izteiktu smaržu, piemēram, vaniļu, citrusu, lai neitralizētu šīs smakas. Ja pārāk daudz  smaržas tiek sajauktas kopā, var rasties negatīvs rezultāts.

IZVĒLIETIES, KUR NEPIECIEŠAMS MĀJAS AROMĀTS

Izvēlies mājas smaržu, vadoties pēc tā, kur vēlies to saost. Piemēram, guļamistabā ieteicams lietot maigas, vieglas un smalkas smaržas, kur nevainojama būs santāla smarža. Dzīvojamās istabās un virtuvēs mēdz būt vairāk smaržu, tāpēc var izmantot spēcīgākas smaržas, piemēram, Ambra vai citrusaugļu notis. Lai gan vannasistabās un tualetēs nereti gribas svaigu un tīru smaržu, tām būs ideāli piemērota ziedu un vai augļu smaržas.

NOSTALĢISKS NOSKAŅOJUMS MĀJAS AROMĀTA IZVĒLEI

Izvēlies savus mīļākos svētkus, ēdienu vai filmu un padomā par smaržu, kas asociējas ar tevi. Nostaļģisku noskaņojumu izsauks ne tikai iemīļoto lietu smaržas, bet tās pārvērtīs jūsu mājokli omulīgā, personalizētā vidē.

Ceram, ka šie padomi palīdzēs atrast ideālu smaržu jūsu mājoklim, taču atcerieties, ka ne vienmēr jāievēro noteikumi. Nebaidieties pārsteigt ar unikāliem aromātiem, jo smarža ir iedvesma. Tā ir dinamiska, sezonāla, mainīga - tāpat kā tavas noskaņas.

 

APSKATĪT VISU ODORO PRODUKCIJU

Ieraksts publicēts: 21.07.2022, 14:43
Doties atpakaļ
Iesakām izlasīt!
Dāvanu kartes
Dāvanu kartes

Dāvanu karte nav bezpersoniska lieta, tā ir vēl rūpīgāk pārdomāta dāvana kā jebkura cita, jo tieši dāvanu karte ir lieliska iespēja sagādāt mīļajiem visvairāk prieka, jo tā sniedz iespēju iegādāties sev visnepieciešamāko un viskārotāko lietu!Dāvanu k...

Ieraksts publicēts: 24.11.23
COLE AND MASON sāls un piparu dzirnaviņu ceļvedis
COLE AND MASON sāls un piparu dzirnaviņu ceļvedis

COLE AND MASON aizsācies kā ģimenes bizness tālajā 1919.gadā Londonā, COLE AND MASON stāsts veiksmīgi turpinās arī mūsdienās. Pateicoties dizaina elegancei, tehnoloģiju inovācijām un augstās kvalitātes materiāliem, COLE AND MASON jo...

Ieraksts publicēts: 08.06.23

{{ product.product_name }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Pieejamība

{{ store.address }}

Papildus trauku mazgāšana - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR ({{ product.discount_amount }} {{ product.discount_type == 'percent' ? '%' : 'EUR' }} atlaide)

{{ priceDiscount }} EUR

Nomas cena