Kā izvēlēties salātu žāvētāju?

Kā izvēlēties salātu žāvētāju?

Izvēlēties salātu žavētāju nav nemaz tik vienkārši, tāpēc šodien parunāsim par salātu žāvētājiem, to mehānismiem, lielumiem un, galvenokārt, par to funkcionalitāti Tavā virtuvē.

Aprunājāmies ar RITO preču kategorijas vadītāju Renāti Jēkabsoni, kura pastāstīja plašāk par salātu žāvētājiem un jautājumiem, kurus visbiežāk uzdod klienti.

 

Žāvētāju pamatprincips ir vienāds: ar vākā esošā mehānisma palīdzību tiek iegriezts salātu žāvētāja korpusa iekšpusē esošais caurduris/grozs, kurā pirms tam ievietoti nomazgāti salāti. Grozam griežoties ar centrifūgas spēku, no salātiem tiek izspiests ūdens un tādejādi izžāvēti salāti, tos nesabojājot. Liekais ūdens no groza iztek salātu žāvētāja korpusā, kas pēc žāvēšanas procesa beigām tiek izliets manuāli. 

 

SALĀTU ŽĀVĒTĀJI TIEK IEDALĪTI TRĪS VEIDOS:

 

AR VIRVES MEHĀNISMU 

Šis mehānisms vissaudzīgāk izžāvē salātus un viegli var variēt griešanās ātrumu – jo ātrāk tiek vilkts rokturis, jo ātrāk caurduris griežas. Plus – šāda tipa žāvētāji ir vislētākie – virves mehānisma ierīkošana ražotājam neprasa lielus līdzekļus. Mīnuss – pēc laika nolietojuma rezultātā virve izdilst un/vai pārplīst un reti kurš ražotājs piedāvā iegādāties to atsevišķi kā rezerves detaļu – ir jāpērk jauns žāvētājs. Tas pats var notikt, ja rokturis tiek rauts pārāk strauji un stipri – virve var pārplīst – kustībām ir jābūt līganām un darboties ar šī tipa mehānismu ir ‘’jāpiešaujas’’.

AR KLOĶI VAI ROKTURI 

Žāvētāja vākā ir iestrādāts rokturis (modernākā versijā tas var atrasties arī žāvētāja korpusa sānos), kuru griežot uz riņķi tiek griezti zobratiņi, kas ir pievienoti lielajam zobratam, kas, savukārt, griež caurduri. Mīnuss – šāda tipa žāvētājiem tiek izmantots lielāks fizisks spēks (lai pagrieztu rokturi), nekā citiem salātu žāvētāju veidiem.

AR UZ LEJU NOSPIEŽAMU POGU VAI ROKTURI 

Šī tipa salātu žāvētāji tiek darbināti, nospiežot pogu vai nospiežot uz leju rokturi, kas, savukārt iegriež caurduri. Šādu modeļu priekšrocība ir esošā ‘’stop’’ poga, kuru nospiežot, jebkurā brīdī var apstādināt iekšā esošā caurdura griešanos. Mīnuss – šie žāvētāji parasti ir dārgāki par iepriekšējām versijām, jo poga/rokturis tiek veidots ar dizainu, izmantojot biezākus un cita veida materiālus, aprīkoti ar papildu opcijām (stop poga), kas sastāda papildu izmaksas.

 
zyliss.jpg
 

 

KAM JĀPIEVĒRŠ UZMANĪBA, IEGĀDĀJOTIES SALĀTU ŽĀVĒTĀJU?

Iegādājoties salātu žāvētāju noteikti jāpievērš uzmanība, vai tas ir stabils, vai iekšā esošais grozs/caurduris nelokās – plastmasai jābūt pietiekami stingrai, jo centrifūga griež to diezgan lielā ātrumā un no nekvalitatīva materiāla izgatavots caurduris var ielocīties vai pat saplīst. Labam salātu žāvētājam ir arī bloķēšanas poga, kas patiesībā ir ļoti svarīgs elements – lielā griešanās ātruma dēļ var atsprāgt vaļā vāks, un šī poga nodrošina, lai tāda iespēja tiktu izslēgta. Noteikti jāpārbauda, lai vāks turās stingri un vēlams, lai tā iekšpusē būtu silikona blīve – tas nodrošinās ciešāku piekļaušanos traukam un neļaus arī ūdenim izšļakstīties. 

 

KĀDA NOZĪME IR TRAUKA LIELUMAM?

Jāņem vērā, ka trauku žāvētājs ir virtuves priekšmets, kuram neatradīsies vieta mazākajās virtuvēs – lai arī iegādāsieties mazāko veikalos pieejamo salātu žāvētāju, tas joprojām būs diezgan paliels un virtuvē aizņems daudz vietas. Pie tam, ir jāņem vērā, vai garšaugi un salāti tiešām tiek patērēti tādos daudzumos, lai šis priekšmets kļūtu par nepieciešamību; ja lietošanas biežums nav pietiekami liels, visticamāk, ka žāvētājs tā arī paliks kā plaukta dekors. Lielākām ģimenēm noteikti priekšmets atvieglos virtuves soli. Žāvētāja lieluma izvēle atkarīga no tā, cik personas ēdis nomazgātos salātus – ja ģimene ir liela, protams, lielāka izmēra žāvētājs būs labākā izvēle.

 

KĀDAM IR JĀBŪT GRIEŠANĀS ĀTRUMAM?

Griešanas ātrums regulē izspiestā ūdens daudzumu – jo ātrāk salāti tiks griezti, jo vairāk (protams, arī ātrāk) un kvalitatīvāk tiks izspiests ūdens, kas svarīgi – nesamīcot pašus salātus. To, cik ātri tiek griezts iekšpusē esošais caurduris/grozs, zina tikai ražotājs un parasti šāda informācija gala patērētājiem nav pieejama, tātad arī neparādās uz iepakojuma. Būsim godīgi – kuram/kurai no mums gan daudz izteiks uz iepakojuma norādīts skaitlis x apgriešanās skaits minūtē.

 
WhatsApp Image 2019-07-04 at 17.19.27.jpeg
 

 

 KAS VĒL NEPIECIEŠAMS LABAM ŽĀVĒTĀJAM?

Atkarībā no veida un cenu līmeņa ir jau pieminētās papildu opcijas – ‘’stop’’ poga, vāka noslēgšanas  funkcija un neslīdoša pamatne (silikons, gumija). Es uzskatu, ka bez stop pogas var iztikt, bet pārējam visam gan vajadzētu būt, jo visi taču grib, lai lietot būtu ne tikai ērti, bet arī droši. Tagad lielākā daļu žāvētāju tiek veidoti ne tikai funkcionāli, bet arī dizainiski, līdz ar to trauku, kurā sakrājas ūdens, pēc tam var izmantot arī salātu servēšanai, grozu, kurā tiek žāvēti salāti var izmantot par caurduri un vāku var izmantot par paliktni.

 
E940005U-6.jpg
 

 

Ieraksts publicēts: 14.07.2020, 13:17
Doties atpakaļ
Iesakām izlasīt!
Veic pirmo soli, lai dzīvotu zaļāk!
Veic pirmo soli, lai dzīvotu zaļāk!

Mums katram ir iespēja sniegt savu ieguldījumu planētas ilgtspējībai. Mūsu preču izvēle savām ikdienas vajadzībām atstāj ietekmi uz mūsu ekosistēmu. Veic pirmo soli dabai draudzīgai planētai un izvēlies ilgtspējīgas preces. Samazināt ekoloģiskās pēda...

Ieraksts publicēts: 08.06.21
Ātri pagatavojamas smūtiju receptes
Ātri pagatavojamas smūtiju receptes

Dienām paliekot siltākām un garākām, daba sāk atmosties. Tas ir laiks, kad ikdienā sākam izmantot arvien vairāk svaigus produktus kā, piemēram, augļus un dārzeņus. Lai viegli, ātri un garšīgi tos pagatavotu esam sagatavojuši trīs smūtij...

Ieraksts publicēts: 10.05.21

{{ product.product_name }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Pieejamība

{{ store.address }}

Papildus trauku mazgāšana - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR ({{ product.discount_amount }} {{ product.discount_type == 'percent' ? '%' : 'EUR' }} atlaide)

{{ priceDiscount }} EUR

Nomas cena