Kā pareizi izvēlēties nazi?

Kā pareizi izvēlēties nazi?

Iedomājies situāciju! Tu dodies uz veikalu, lai iegādātos nazi, bet nezini, kāds nazis Tev ir nepieciešams, vien zini, ka mājās nevari atgriezties bez naža.

 

Tu ieej veikalā, pieej pie nažu stenda, bet tur parādās tādi vārdi kā funkciju nazis, deba nazis, santoku nazis un saldajā ēdienā vēl Āzijas cirvis, kas liek domāt, vai maz esi ieradies īstajā veikalā (Pārdevēj, vai šis ir celtniecības veikals?) Mieru, tikai mieru! Tu esi īstajā vietā, jo šodien kopā ar Tevi mēs dosimies ceļojumā pa daudzveidīgo nažu pasauli. Nākamajā reizē, kad kāds draugs šausmās stāstīs, ka virtuves piederumu veikalā pārdod Āzijas cirvjus, Tu lepni varēsi atbildēt, ka tas nav nekāds cirvis, bet gan nazis, kas ir paredzēts, lai sagrieztu un sasmalcinātu dārzeņus un gaļas izstrādājumus. Nav nemaz tik sarežģīti, vai ne?

 

Virtuves naži.jpg

Sāksim ar vienkāršāko. Vai zini, kāds nazis Tev ir nepieciešams? Griešanai, smalcināšanai, šķielēšanai vai atkaulošanai? Vai izvēlējies? Atceries, ka pareizais nazis mainīs Tavu ikdienas virtuves rutīnu. Nē, tas nenozīmē, ka Tavā nažu arsenālā ir jābūt visiem nažiem par kuriem mēs šodien runāsim, bet paturot prātā, ka tas maina Tavu ikdienu virtuvē, noteikti varēsi atklāt gatavošanas prieku un turpmāk ēdienus radīt ar vēl lielāku precizitāti, uzticamību un pārliecību, izvēloties sev piemērotākos nažu veidus.

 

Suši naži.jpg

  

AUGĻU NAZIS: Esi kādreiz restorānos redzējis, cik glīti ir sagriezti augļi, cik perfekti sagrieztas ir šķēlītes, tā vien roka sniedzās, lai nobaudītu sulīgo apelsīna šķēlīti, kas izskatās tik garšīga... Draugi, atklāsim Jums noslēpumu: To var paveikt ar augļu nazi! Tie ir lieliski piemēroti dažādu augļu griešanai un mizošanai, kā arī, labs augļu nazis būs veidots tā, lai nesaspiestu augļu mīkstumu. 

TOMĀTU NAZIS: Vai ir iespējams iztikt bez tomātu naža? Jā un nē. Ja Tu esi perfekcionists un Tavu sajūsmu izraisa, ja sulīgais un sarkanais tomāts tiek sagriezts smalkās, vienādās šķēlītēs, izskatās satriecoši uz šķīvja un tā griezums dara greizsirdīgu pat Tavu kaimiņu, tad jā, šis nazis ir Tev! Tomātu naža nelielie robiņi uz asmens viegli izslīd cauri tomātu miziņai – rezultātā tomāts netiek saspiests, bet tiek sagriezts skaistās šķēlēs.

NAZIS MIZOŠANAI: Kartupeļi, bietes, gurķi, āboli, burkāni... Ja Tu mizo kādu no iepriekšnosauktā, tad zini, cik svarīga nozīme ir kvalitatīvam mizošanas nazim. Šis nazis ir domāts mizošanai, lobīšanai un augļu, un dārzeņu veidošanai dažādās formās. Nākamajā reizē, kad vakariņās plāno gatavot kartupeļus, izmanto mizošanas nazi un izjūti, cik viegli to var izdarīt.

 Nazis mizošanai.jpg

 

NAZIS ATKAULOŠANAI: Vai Tu esi gaļēdājs? Jā? Ja esi, tad zini, ka nazis atkaulošanai ir ļoti noderīgs virtuves palīgs. Tas ir paredzēts, lai atdalītu gaļu no kauliem un noņemtu taukus no gaļas.

FILEJAS NAZIS: Makšķernieki, saausās! Vai Jums jau ir savs personīgais filejas nazis? Tā elastīgais, pagarinātais asmens ir piemērots, lai veikli un precīzi noņemtu zivs filejai ādu un nogrieztu nevainojamu fileju. Nazi var izmantot arī mednieki, jo ar to var ērti un eleganti nogriezt plēvi no gaļas. Dāmas, vai atminaties reizes, kad vīram lūdzat noasināt virtuves nažus, jo tie ir palikuši „truli”? Ja Jūsu arsenālā būs šis nazis, tad varēsiet par to neraizēties, jo filejas nazis vienmēr ir ass.

MAIZES NAZIS: Mūsdienu veikalu piedāvājumos var atrast maizītes, kuras jau ir sagrieztas, liekot domāt vai maz ir nepieciešams maizes nazis. Šeit gan uzreiz gribētu piebilst, ka diezgan daudzi cilvēki paši cep savu maizīti vai iegādājās pie zemniekiem, kurus var sastapt dažādos tirdziņos. Lielākoties, viņi pārdod nesagrieztu maizīti. Tad arī saskaramies ar jautājumu, kā sagriezt maizīti? Šādiem gadījumiem ir paredzēts maizes nazis: asmens ar liela izmēra robiņiem – lai sagrieztu precīzas maizes šķēles, nesaplacinot maizi.

maizes nazis.jpg

 

 

VIRTUVES CIRVIS: Atcerieties, ka rakstā sākumā kopīgi pasmējāmies par Āzijas cirvi? Izrādās, ka šis nav vienīgais cirvis, kuru var sastapt virtuvē. Patiesībā, tas nemaz nav cirvis, bet gan virtuves nazis, kas ir lielisks, lai pārlauztu un sadalītu gaļu ar kauliem (ribas).

SIERA NAZIS: Siera mīļi, noteikti novērtēs siera nazi, jo tas ir veidots, lai  sagrieztu šķēlēs un kubiciņos mīkstus un vidēji cietus sierus. Nākamajā reizē, kad vēlies sagatavot siera plati un pārsteigt draugus ar savām siera griešanas spējām, izvēlies šo nazi. Pēc tam, vari droši padalīties ar atsauksmi, kā draugi reaģēja.

Siera plate.jpg

NAZIS ŠĶINĶA SAGRIEŠANAI: Ieteicams izmantot, lai sagrieztu aukstās gaļas uzkodas plānās šķēlītēs (šķiņķis, uzkodu desas)

STEIKA NAZIS: Ar smalkajiem robiņiem veidotais asmens lieliski griež jau pagatavotu gaļu (steiki, krūtiņas), tāpat var tikt izmantots arī augļu sagriešanai.

MIESNIEKA NAZIS: Ar spēcīgo, stingro asmeni un ieliekto galu, šis nazis ir lielisks palīgs svaigas vai pagatavotas gaļas sagriešanai.

NAZIS GRIEŠANAI: Ar garo asmeni, viegli ieliekto asmens galu, šis nazis palīdzēs sagriezt cepešus.

PAVĀRA NAZIS: Ja ēst gatavošana ir Tava sirdslieta, tad iespējams pavāra nazis iederēsies Tavā virtuvē. Šis nazis tradicionāli tiek izmantots, lai sagrieztu zivi, taču nazis var tikt izmantots arī citiem mērķiem.

Pavāra nazis.jpg

 

AUSTERU NAZIS: Kādas ir Tavas emocijas, izdzirdot vārdu austere? Vai sajūsmā iespurdzies no prieka, atceroties debešķīgo garšu, kad nobaudīji austeri un turpretī skaļi nopūties, nesaprotot kā var garšot austere? Lai kā arī būtu, zini, ka ir austeru nazis: elastīgs asmens – nazis ir paredzēts vieglai un drošai austeru atvēršanai.

MEZZALUNA NAZIS: Izliektais asmens padara garšaugu un garšvielu sasmalcināšanu par spēli.

SANTOKU NAZIS: Izdzirdot šo vārdu savienojumu, kādas ir Tavas asociācijas? Ja Tava asociācija rodas ar Japānu, tad raugies pareizajā virzienā. Japāna ir šī naža dzimtene. Šis nazis ir paredzēts, lai grieztu produktus šķēlēs, kubiciņos, kapātu tos - universāls, ass virtuves nazis. 

DEBA NAZIS: Ar spēcīgu asmeni, plaši izmantots zivs tīrīšanai un pagatavošanai.

Suši nazis.jpg

 

NAKIRI NAZIS: Woku veidi var būt ļoti dažādi, tomēr neskatoties uz atšķirībām, tiek nereti tiek izmantots pazīstamais Nakiri nazis. Tas ir radīts, lai ātri un vienmērīgi sagrieztu dārzeņus – lielisks, lai sagatavotu produktus wok ēdieniem.

YAGANIBA NAZIS: Klasiska stikla nazis, kas izmantots Āzijas virtuvē – ar pagarinātu asmeni, lai nodrošinātu ļoti precīzu griezumu. Ļoti svarīgs nazis, lai pagatavotu suši un surimi.

ĀZIJAS CIRVIS: Noslēdzot mūsu ceļojumu virtuves nažu pasaulē, atsvaidzināsim atmiņā zināšanas par Āzijas cirvi, kuru apskatījām sākumā. Vai atceries? Tas ir radīts, lai sagrieztu un sasmalcinātu dārzeņus un gaļas izstrādājumus.

Kā izvēlēties nazi.jpg

 

Ceram, ka izbaudīji ceļojumu nažu pasaulē. Nākamajā reizē, kad dosies uz veikalu, lai iegādātos nazi, ņem palīgā šo špikeri. Atceries, ka arī veikalos Tev vienmēr var palīdzēt izpalīdzīgas pārdevējas, kuras atradīs Tavām vēlmēm vispiemērotāko un atbilstošāko nazi.

 

Ieraksts publicēts: 25.06.2020, 11:14
Doties atpakaļ
Iesakām izlasīt!
Silti un klasiski kokteiļi svētku laikam
Silti un klasiski kokteiļi svētku laikam

Gada nogale un Jaunā gada sākums ir laiks, kad var mājās pagatavot dažādus jaunus kokteiļus un izmēģināt dāvanā saņemto mājas bārmeņa -  kokteiļu pagatavošanas komplektu. Piedāvajām dažādas kokteiļu receptes, kas noderēs svētku laikā. No...

Ieraksts publicēts: 30.12.21
Termoss, termopudele vai termokrūze - kā izvēlēties piemērotāko? Pirmā daļa
Termoss, termopudele vai termokrūze - kā izvēlēties piemērotāko? Pirmā daļa

Koki ietērpti sniega kreklā, zeme apsegta ar baltu kārtu un sals virmo gaisā - daba devusi iespēju izbaudīt lieliskus skatus! Mežs, jūrmala, parks, kalns – lai arī kur mēs dotos izbaudīt ziemas priekus, nepieciešams parūpēties, lai nepa...

Ieraksts publicēts: 11.02.21

{{ product.product_name }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Pieejamība

{{ store.address }}

Papildus trauku mazgāšana - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR ({{ product.discount_amount }} {{ product.discount_type == 'percent' ? '%' : 'EUR' }} atlaide)

{{ priceDiscount }} EUR

Nomas cena