Termoss, termopudele vai termokrūze - kā izvēlēties piemērotāko? Pirmā daļa

Termoss, termopudele vai termokrūze - kā izvēlēties piemērotāko? Pirmā daļa

Koki ietērpti sniega kreklā, zeme apsegta ar baltu kārtu un sals virmo gaisā - daba devusi iespēju izbaudīt lieliskus skatus!

Mežs, jūrmala, parks, kalns – lai arī kur mēs dotos izbaudīt ziemas priekus, nepieciešams parūpēties, lai nepaliek auksti. Termoss ar iecienītāko silto dzērienu palīdzēs sasildīties un ļauties ziemas priekiem. Ja ir pienācis laiks iegādāties jaunu termosu var rasties jautājumi: kā tie atšķiras, kādu labāk izvēlēties?

Divu rakstu sērijā apskatīsim termosu svarīgākās daļas, pareizu lietošanu un iemācīsimies atpazīt defektus.  Aplūkosim atšķirības starp termosiem, termokrūzēm, ceļojumu krūzēm, izolāciju veidiem.

Izvēloties termosu, termokrūzi vai ceļojumu krūzi vispirms ir svarīgi saprast, kādam nolūkam tā būs paredzēta. Ja nepieciešams ilgstoši baudīt karstu dzērienu, piemēram, pastaigājoties dabā, vislabāk noderēs termoss. Ja nepieciešams baudīt dzērienu īsākā laika periodā, piemēram, atrodoties ceļā, vislabāk noderēs termokrūze vai ceļojumu krūze. Ja ir vēlme baudīt dzērienu uzreiz un ceļš ir neilgs, termokrūze nederēs, jo tajā ielietais šķidrums vēl būs karsts. Turpretī, ceļojumu krūzē dzēriens atdzisīs ātrāk un būs baudāms pēc neilga brīža.

  • Termosi vidēji uztur dzērienu aukstu līdz 12 stundām un karstu līdz 24 stundām;
  • Termokrūzes vidēji uztur dzēriena temperatūru 4 līdz 8 stundas;
  • Termopudeles vidēji uztur dzēriena temperatūru 4 stundas;
  • Ceļojumu krūzes vidēji uztur dzēriena temperatūru 2 stundas.

Tagad, kad esam iepazinuši atšķirības starp termosiem, termokrūzēm un ceļojumu krūzēm, varam aplūkot dažādus izolācijas veidus, jo tas ir viens no svarīgākajiem faktoriem, cik efektīvi tiks uzturēta dzēriena temperatūra. Pastāv dažādi izolācijas veidi – tikai ar mono sieniņu, dubultsienu izolācija, dubultsienu vakuuma izolācija, dubultsienu putu izolācija un stikla kolba.

Termosi ar dubultsienu izolāciju sāk zaudēt popularitāti, dodot priekšroku vakuuma izolācijai, kas ir daudz efektīvāka, it īpaši, lai noturētu dzērienu karstu. Bez vakuuma izolācijas starp termosa sienām paliek gaiss pa kuru siltums novadās, un tas nekalpo kā labs aizsargslānis, lai noturētu vienmērīgu temperatūru. 

Vakuuma izolācijas termosi paļaujas uz gaisa neesamību starp sienām, lai izolētu. Starp termosa sieniņām esošā gaisa vietā ir vakuums, līdz ar to, nodrošinot, ka gaiss nepārvada no termosa sieniņām temperatūru un termosā ilgāk saglabājās oriģinālā temperatūra.

Dubultsienu putu izolācijā gaiss tiek sadalīts mazos burbuļos un iesprostos starp putām. Putu izolācija nav tik efektīva, kā dubultsienu vakuuma izolācija, jo iesprostotais gaiss paātrina siltuma novadi. Iekšējai izolācijai tiek izmantotas arī stikla kolbas, kas labi uztur temperatūru, bet ir bīstamas, jo neiztur triecienus un plīst.

Augstākas kvalitātes zīmolu termosiem parasti ir vakuuma izolācija. Tiem arī ir augstāka cena, jo izmantotie materiāli un ražošanas metodes ir dārgākas. Izvēloties sev piemērotāko preci, pievērsiet uzmanību kādam mērķim to izmantosiet un cik ilgi būs nepieciešams uzturēt temperatūru. Otrajā daļā apskatīsim korpusa materiālus, vāciņu viedus, pareizu lietošanu un iemācīsimies atpazīt defektus.

 

 

Apskatīt visu preču klāstu

Ieraksts publicēts: 11.02.2021, 11:02
Doties atpakaļ
Iesakām izlasīt!
Dāvanu kartes
Dāvanu kartes

Dāvanu karte nav bezpersoniska lieta, tā ir vēl rūpīgāk pārdomāta dāvana kā jebkura cita, jo tieši dāvanu karte ir lieliska iespēja sagādāt mīļajiem visvairāk prieka, jo tā sniedz iespēju iegādāties sev visnepieciešamāko un viskārotāko lietu!Dāvanu k...

Ieraksts publicēts: 24.11.23
COLE AND MASON sāls un piparu dzirnaviņu ceļvedis
COLE AND MASON sāls un piparu dzirnaviņu ceļvedis

COLE AND MASON aizsācies kā ģimenes bizness tālajā 1919.gadā Londonā, COLE AND MASON stāsts veiksmīgi turpinās arī mūsdienās. Pateicoties dizaina elegancei, tehnoloģiju inovācijām un augstās kvalitātes materiāliem, COLE AND MASON jo...

Ieraksts publicēts: 08.06.23

{{ product.product_name }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Pieejamība

{{ store.address }}

Papildus trauku mazgāšana - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR ({{ product.discount_amount }} {{ product.discount_type == 'percent' ? '%' : 'EUR' }} atlaide)

{{ priceDiscount }} EUR

Nomas cena