Ko nedrīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā?

Ko nedrīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā?

PRIEKŠMETI, KURUS NEDRĪKST MAZGĀT

TRAUKU MAZGĀJAMAJĀ MAŠĪNĀ

 

Trauku mazgājamā mašīna – virtuves palīgs, kas noteikti atvieglos dzīvi. Īpaši reizēs, kad mājās notiek svinības vai ballītes, kurās plānots liels cilvēku skaits un kārtīga izēšanās. Lai gan šī ierīce ir praktiska un izcils palīgs saimniecībā, tomēr jāatceras, ka visu nedrīkst mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Lai palīdzētu Jums labāk orientēties, esam sagatavojuši trauku mazgājamās mašīnas ceļvedi, lai nākamajā reizē, kad plānosiet lietot ierīci, Jums vairs nebūtu jālauza galva, ko drīkst un ko nedrīkst tajā likt.

 

KOKA PRIEKŠMETI

Trauku mazgājamā mašīnā tiek izmantots ļoti karsts ūdens, kas koka priekšmetiem nav labvēlīga vide, jo tas var iznīcināt dabīgās koka sastāvdaļas. Ja tos liek mazgāties trauku mazgājamajā mašīnā, tie zaudē savu sākotnējo formu, var sākt plīst, veidot plaisas un izbalēt. Šādus priekšmetus, kā, piemēram, koka dēlīšus vai karotes, ieteicams mazgāt ar rokām, tomēr arī šeit ir jāuzmanās, jo pārāk ilga to atrašanās ūdenī var izmainīt priekšmetu dabisko formu, līdzīgi kā, ja tos mazgātu trauku mazgājamajā mašīnā.


753b1d0fdcb623a00381bd5d2c5646ef.jpg

PANNAS

Par pannām bieži mēdz teikt, ka tas ir viens no virtuves izturīgākajiem un ilgāk izmantojamajiem priekšmetiem. Tā ir taisnība, tomēr saskarsmē ar trauku mazgājamo mašīnu pat visizturīgākā panna savas funkcijas vairs nepildīs. Pannas aizsargslānis, kas rūpējās, lai ēdiens nepieliptu, šādā veidā nodils. Tādejādi, pannas kvalitāte tiks sabojāta, ēdiens sāks piedegt un to būs grūti pagatavot. Lai tas nenotiktu, ieteicams pannas mazgāt ar rokām un rūpēties par tām.

 pannnaaa.png

 

KRISTĀLA GLĀZES

Kristāls ir trausls materiāls, tāpēc ir ļoti svarīgi par to rūpēties saudzīgi. Trauku mazgājamās mašīnas režīmi trauslajām un smalkajām glāzēm ir pārāk jaudīgi, kā arī, karsta vide tām nav vēlama. Mazgājot kristāla glāzes trauku mazgājamajā mašīnā, tas var saplīst, zaudēt savu spīdumu. Turpretī, trauku mazgājamajā mašīnā var likt biezas, rupjākas kristāla glāzes, vienīgi tām ar laiku var pazust dzidrums, jo trauku mazgājamais līdzeklis var ietekmēt glāzi. Līdz ar to, kristāla glāzes noteikti vajadzētu labāk mazgāt ar rokām. 

 130833_large.jpg

 ASI NAŽI

Nažus nav ieteicams likt trauku mazgājamajā mašīnā, jo karstums ar laiku tos var padarīt trulākus. Jāņem vērā, ka naži ir asi, tādejādi ar tiem var satraumēties, piemēram, ņemot tos ārā no trauku mazgājamās mašīnas. Trauku mazgājamās mašīnas agresīvie mazgāšanas līdzekļi var izraisīt koroziju, tāoēc vislabāk nažus ir mazgāt ar rokām, tādejādi, pagarinot nažu ilgtermiņu. Galvenais – darīt to izmanīgi – pārliecināties, ka naži novietoti atstatus no citiem piederumiem (lai tos nesaskrāpētu) un ar asmeni uz leju (lai nesagrieztos). Ja tomēr mazgājat nažus trauku mazgājamā mašīnā, pēc mazgāšanas cikla beigām uzreiz izņemiet tos ārā, noslaukiet un noglabājiet – tādejādi nazis tiks pasargāts no nevajadzīgas ietekmes no mazgāšanas līdzekļa, kas arī pēc cikla beigām kopā ar ūdens pilieniņiem nosēžas uz izmazgātajiem priekšmetiem.    

24011006_8.jpg

 

 PLASTMASAS TRAUKI

Lielākoties visus plastmasas traukus var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā, tomēr jāņem vērā, ka augstās temperatūras ietekmē plānāki plastmasas trauki var sākt kust. Lai gan šis īpaši attiecās uz plānāku plastmasu, tomēr arī biezāka plastmasa, sasniedzot augstu temperatūru maina savu formu. Tādejādi, šiem traukiem arī samazināsies lietošanas ilgums - tas kļūs īsāks.


fjord_4_.jpg

 

TRAUKI AR ZELTĪTĀM UN SUDRABA MALIŅĀM

Visiem zināms, ka traukus ar apzeltītām maliņām nevajadzētu likt mikroviļņu krāsnī, tomēr tos nevar likt arī trauku mazgājamajā mašīnā. Tām ir metāliskas daļas, kuras nedrīkst karsēt un tās var tikt bojātas, rezultātā izbalēt. Lai pasargātu traukus, ieteicams tos mazgāt ar rokām.

IMG_4542.JPG

 

TERMOKRŪZES UN TERMOSI

Ir termosi un ceļojumu krūzes, kuras drīkst likt trauku mazgājamajā mašīnā, tomēr lielāko daļu nav ieteicams mazgāt. Daudzas no termo krūzēm pēc saskarsmes ar trauku mazgājamo mašīnu zaudē savu kvalitāti un nespēj pildīt paredzētās funkcijas – uzturēt dzērienu karstu vai aukstu. Tas notiek tāpēc, ka lielākajā daļā tirgū pieejamajās termokrūzēs ir iestrādāta vakuuma izolācija, kura ļoti karsta ūdens ietekmē var tikt pārrauta. Rezultātā, iemīļotajai termokrūzei var rasties noplūdes, dzērieni ātrāk atdziest vai turpretī, netiek uzturēti pietiekoši auksti. Tā kā termokrūzēs/termosi ir ražoti no dažādiem materiāliem un arī to siltuma izolācija veids ir citāds (stikla kolba, putu, dubultsienu), arī noteikumi par to, vai varēs ievietot trauku mazgājamajā mašīnā vai labāk nē – atšķirsies. To, vai termokrūzi var likt trauku mazgājamā mašīnā, vislabāk varēsiet pateikt izpētot iegādāto produktu – parasti uz iepakojuma vai instrukcijā ir minēta šī informācija – vārdiski vai ievietojot trauku mazgājamajā mašīnas logo. Ja Jūsu termokrūze vai termoss ir personalizēts - ar logo – jebkurā gadījumā mazgājiet to ar rokām – tādejādi logo nenomazgāsies un krūze ilgstošāk izskatīsies kā jauna.

 

SBV20-02.jpg

 

Nākamajā reizē, kad plānosiet izmantot trauku mazgājamo mašīnu, atcerieties, ka tā, galvenokārt, ir domāta vienkāršiem traukiem un priekšmetiem. To atceroties, būs vieglāk izprast lielisko virtuves palīgu. Piemēram, kažoku arī nemazgāsiet veļas mašīnā, vai ne? Tieši tāpat ar traukiem - izturāmies ar īpašu rūpību pret ekskluzīvām lietām. 

Ieraksts publicēts: 15.08.2019, 12:04
Doties atpakaļ
Iesakām izlasīt!

{{ product.product_name }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Pieejamība

{{ store.address }}

Papildus trauku mazgāšana - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR ({{ product.discount_amount }} {{ product.discount_type == 'percent' ? '%' : 'EUR' }} atlaide)

{{ priceDiscount }} EUR

Nomas cena